Čtyři z nich usedli po za volant svého auta, jeden hazardér pak se zbytkovým alkoholem v krvi řídil svou motorku. „Policisté zastavili v ranních a dopoledních hodinách v Hovoranech, Strážnici a Hodoníně pět řidičů, kteří před jízdou pili alkoholické nápoje.

Hodnoty na přístroji, kterým hlídky měří alkohol, ukazovaly do půl promile v dechu,“ sdělila výsledky sobotního zátahu na provinilce za volantem policejní mluvčí Radka Polášková.

Řidičům pak policisté další jízdu samozřejmě zakázali. „Ve správním řízení jim hrozí pokuta od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel od šesti měsíců do jednoho roku,“ upřesnila důsledky mluvčí Policie České republiky.

Těm, kteří alkoholovému lákadlu těžko odolávají, i když vědí, že brzy ráno budou vyjíždět na cesty, přidala také pár rad. „Jak po ránu nenadýchat zbytkový alkohol? Ráno posnídejte, jídlo alkohol odbourává, káva naopak. Pořiďte si domů testr na alkohol a úplně nejjednodušší je jízdu s vozidlem odložit prostě na pozdější dobu,“ poradila mluvčí policistů Radka Polášková.