„Podle inspekce byl podezřelý. Státní zástupce však nespatřoval v jednání policisty trestný čin. Inspekce proto případ nemohla vyřídit jinak, než že jej odložila,“ sdělil hodonínskému Deníku Rovnost Vladimír Řepka z Ministerstva vnitra.

Co zastupitelství k tomu závěru vedlo by mělo být jasné během několika dnů. „Zatím se k případu nemůžeme vyjádřit. Spis budeme mít k dispozici v pondělí,“ řekl mluvčí státního zastupitelství Brno – venkov Hynek Olma.

Muž zákona, jehož tehdejší ředitel hodonínské policie Jaroslav Přikryl okamžitě postavil mimo službu, si tak může oddechnout.

Zatím.

Podle zdrojů blízkých ministerstvu kolují zvěsti, že se rodiče dívky hodlají proti zamítavému rozhodnutí odvolat. Jsou přesvědčení, že policista jejich dívku znásilnil.

Případ, kdy si policista v pracovní době užíval na sedačce služebního auta, se odehrál v dubnu. Mladá slečna se tehdy po pár dnech rozhodla jít na policejní služebnu a vše oznámila jako znásilnění. Pokud by soud muže za tento čin skutečně odsoudil, hrozil by mu až desetiletý trest.