„V úterý v odpoledních hodinách zastavili policisté při shengenském pátrání nedaleko bývalého hraničního přechodu Lanžhot auto Seat Ibiza. Ve voze s maďarskou značkou cestovali tři muži a dvě ženy,“ popsal komisař cizinecké policie Brno Miroslav Tóth.

Řidič se policistům prokázal platným cestovním pasem Srbska s povoleným pobytem v Maďarsku a tvrdil, že cestuje s přáteli do Německa na svatbu. Strážcům zákona však přišlo divné, že posádka auta s sebou neveze žádná zavazadla, popřípadě svatební dar. Proto se rozhodli všechny zkontrolovat.

„Dvě ženy a jeden muž se policistům prokázali identifikačními kartami Srbska a jeden muž se prokázal identifikační kartou Černé Hory. Tyto doklady však cizince neopravňují k pobytu na území České republiky,“ uvedl komisař.

Policistům se proto jejich podezření potvrdilo, posádku auta tedy zadrželi. Při následném šetření se dozvěděli, že běženci měli namířeno do Německa.

„Řidič je ve zkráceném přípravném trestním řízení stíhán za nedovolené překročení státní hranice, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky a běženci budou z České republiky vyhoštěni a vráceni zpět na Slovensko,“ uzavřel Tóth.