„Okresní soud projednával případ muže, který opakovaně jezdil auty i přesto, že je uživatelem drog a měl vysloven zákaz řízení,“ sdělil mluvčí.

Za letošní květen policisté zastavili jednadvacetiletého mladíka dvakrát, a to v Hodoníně a Těmicích. V obou případech ho přistihli za volantem pod vlivem drog, a to v době zákazu, který měl skončit až v roce 2020. „Protože se nejednalo o jeho první porušení zákona a byl za to již v minulosti odsouzen, rozhodli se policisté k razantnímu opatření. Aby zabránili jeho dalšímu páchání trestné činnosti, zajistili postupně obě vozidla pro účely trestního řízení a následně soudu podali návrh na jejich propadnutí,“ přiblížil Zámečník.

Zároveň upozornil, že v pravomocném rozsudku se soud shodl se záměrem policistů při řešení obou případů. „Muže odsoudil k půlročnímu nepodmíněnému trestu odnětí svobody a prodloužil mu zákaz řízení až do roku 2022. Zároveň rozhodl o propadnutí obou vozů BMW a Škoda Octavia,“ dodal mluvčí s tím, že policisté budou v podobném duchu řešit i další případy, při kterých zjistí, že za volantem sedí někdo pod vlivem drog, alkoholu nebo v době zákazu řízení. 

VAKCÍNA. Proti žloutence se můžete na hygieně očkovat. Ilustrační foto.
Žloutenková epidemie? Na jižní Moravu se může vrátit, varují odborníci