Po příjezdu do bzenecké ubytovny první hlídky zjistila, že na pokoji je muž, který si na břiše drží kuchyňský nůž s délkou čepele patnáct centimetrů. „Při navázání prvotní komunikace policisty vyhrožoval píchnutím si nože do břicha, pokud by se k němu někdo přiblížil. Podařilo se zjistit, že důvodem jeho jednání je zamilování se do mladé dívky," informoval v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle policistů byl muž skutečně rozhodnutý se bodnout. „Mezitím se aktivoval policejní vyjednávač, který by na místo směřoval. Po telefonu ale podal instrukce strážnickým policistkám, se kterými jedinými byl muž s nožem ochotný mluvit," pokračoval mluvčí.

Při náročném rozhovoru se jim zamilovaného podařilo přesvědčit, aby alespoň na chvíli nůž odložil, že zavolají jeho vyvolenou dívku. „V okamžiku, kdy nůž odložil, jej ze zálohy zpacifikovali další policisté," uvedl Zámečník s tím, že poté sebevraha předali do péče zdravotníků. „Všichni zakročující policisté odvedli kus dobré práce, jehož výsledkem je zachráněný lidský život. O přesvědčení muže skončit se životem hovořil i nalezený dopis na rozloučenou," dodal mluvčí.