První drogy za volantem řešili v pondělí policisté v Hodoníně, kde narazili na sedmatřicetiletého muže, u nějž test prokázal přítomnost amfetaminů. Řidič ale s výsledky testu nesouhlasil, a tak na něj čekalo ještě lékařské vyšetření s odběrem krve. Na výsledek si policie počká několik dní. Už nyní ale zjistila, že muž má zadržený řidičský průkaz, a to za předchozí jízdu pod vlivem drog.

Dalšího řidiče pod vlivem drog pak odhalili policisté odpoledne v Kyjově, když kontrolovali osobní automobil. Ten řídil jednadvacetiletý muž. „ Na výzvu policistů se podrobil testu na návykové látky, který vyšel pozitivně a vykázal přítomnost amfetaminů v jeho těle. Další jízda mu byla zakázána a policisté mu zadrželi řidičský průkaz,“ sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Klidný neměli policisté ani večer, když kontrolovali devatenáctiletého řidiče ze Slovenska. Také u něj se prokázala přítomnost drog, a to canabis. „Jelikož se jednalo o cizího státního příslušníka a hrozil, že by se mohl vyhýbat projednávání jeho přestupku, uložili mu policisté kauci ve výši patnáct tisíc korun,“ doplnil Zámečník.

Řidičům, kteří usednou za volant pod vlivem drog, hrozí při projednávání přestupků až mnohatisícové pokuty či několikaměsíční zákazy řízení.