Dva zraněné prodavače nechali za sebou maskovaní lupiči, kteří přepadli potraviny v Riegerově ulici v Kyjově. Ozbrojená trojice je na útěku.

Kvůli cigaretám.

„Na šetření případu intenzivně pracujeme,“ poznamenal mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

K události došlo v sobotu před šestou hodinou večerní. Do prodejny potravin vešli tři muži. Podle webu kyjovských strážníků jim mohlo být kolem dvaceti let. To ovšem mluvčí Malášek odmítl potvrdit.

Výsledkem návštěvy obchodu byly dva zranění lidé, ukradené cigarety a další zboží. Peníze zůstaly pro mnohé překvapivě v pokladně.

O podrobnostech jak k přepadení došlo policisté mlčí. Odmítli uvést i popis hledaných recidivistů. Jisté je pouze to, že při přepadení měli zahalené tváře. Pak zmizeli.

Do případu se zapojili také městští strážnici. Ti společně s republikovými policisty zajistili místo činu a vrhli se do prověřování ulic s podezřením, zda se viníci stále neskrývají ve městě. Marně. Podle všeho lupiči z Kyjova odjeli ihned po přepadení.

„Do večera jsme prověřovali a hledali trojici pachatelů,“ konstatoval velitel strážníků Lubomír Plachý.

Mezitím si zraněné prodavače převzal do péče přivolaný lékař. Když přijel na místo činu, našel dva muže mezi dvacátým a jednačtyřicátým rokem života.

Utrpěli středně těžká zranění. První měl rozbitou hlavu, druhý poraněné břicho. Podle policejního mluvčí od nože.

„Odvezli jsme je na chirurgickou ambulanci v kyjovské nemocnici. V té době nebyli v ohrožení života,“ uvedl za jihomoravskou záchranou službu mluvčí Radek Turin.

„Už jsou v pořádku,“ sdělil v pondělí odpoledne jedna z provozovatelek obchodu. Blíže se k případu odmítla vyjádřit.

Za prvních jedenáct měsíců letošního roku došlo v hodonínském okrese v průměru k více než dvěma loupežným přepadením za měsíc. Poslední zpracované statistiky ukázaly na konci listopadu číslo dvacet šest.

Vyšetřovatelům se podařilo odhalit viníky v šestačtyřiceti procentech případů.

„Na některých ale ještě pracujeme,“ poznamenal mluvčí policie Hodonín Petr Zámečník.

Na desítky tisíc korun si nožem ozbrojený lupič přišel například ke konci listopadu v okresním městě, kde přepadl obsluhu sázkové kanceláře.

Obsluhující žena mu tehdy ze strachu o život vydala všechny peníze, které měla v ten moment k dispozici. Asi třicetiletý lupič je stále na útěku.

„Pátráme po něm,“ řekl Zámečník. „Pracujeme se všemi indiciemi, které máme k dispozici. Pachatele ale neznáme,“ uzavřel mluvčí.