Nakonec se z ujíždějícího vyklubal převaděč. „Nekompromisně jej zastavili až dopravní policisté na dálnici D2 poblíž slovenských hranic, to už měl ale šofér za sebou ujetých necelých sto kilometrů,“ informoval v pátek jihomoravský policejní mluvčí Petr Vala.

Zdroj: Youtube

Dlouhé pronásledování podle něj ale začalo už v Maďarsku. „Muž za volantem se chtěl vyhnout silniční kontrole a přes hraniční přechod Rusovce – Rajka zamířil na Slovensko. Nebezpečného řidiče, který místy uháněl až dvoustovkou a svou jízdou ohrožoval všechny kolem sebe, se slovenským policistům nepodařilo zastavit ani za použití služební zbraně,“ upozornil mluvčí.

Od začátku tohoto roku do 15. září policie zajistila celkem 6 305 cizinců a zadrženo 50 převaděčů

Od 1. září do 15. září 2022 zajištěno celkem 2 931 cizinců a zadrženo 17 převaděčů

Za rok 2021 bylo zajištěno celkem 483 cizinců.

Zdroj: Policie ČR

Následně tak kontaktovali kolegy z České republiky. Ti proti ujíždějícímu vyslali všechny nejbližší hlídky.

„Naštěstí se poblíž bývalého hraničního přechodu Lanžhot nacházela i hlídka dálničních policistů, která v zúžení pohotově zastavila veškerý provoz. Jakmile se k nim ujíždějící převaděč přiblížil, bleskově mu služebním vozem navíc zatarasili únikovou cestu,“ přiblížil Vala s tím, že poté česko-slovenské hlídky společnými silami jednatřicetiletého cizince za použití donucovacích prostředků rychle zpacifikovaly.

„Podezřelému muži, který ve stísněných podmínkách zavazadlového prostoru a zadního sedadla převážel sedm Syřanů, za trestný čin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodal mluvčí policie.

Násilí na dětech. Ilustrační foto.
Děti v Pasohlávkách vulgárně obtěžoval muž. Nestalo se to poprvé