„Policistům se na pohled jevila podezřelá, jako by před jízdou požila drogy. Provedený test jejich podezření potvrdil. Prokázal, že řidička užila před jízdou amfetaminy. Poté se sama přiznala, že o den dřív užila pervitin," sdělil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté kromě řidičky zkontrolovali také automobil, ve kterém našli balení léků, které vařiči používají k výrobě drog. V autě byly také další přípravky, které jsou k výrobě pervitinu potřeba. Proto zavolali odborníky z hodonínského toxitýmu. Ti když uviděli dvaatřicetiletého spolujezdce, poznali v něm známého výrobce drog.

„Věci, které kriminalisté v autě nalezli, zajistili. Muž jim poté vydal i kompletní varnu, kterou měl v garáži. V ní pravidelně drogy pro sebe i přítelkyni vyráběl. Týdně to bylo několik gramů pervitinu," doplnil Zámečník.

Jak navíc policisté zjistili, soud na výrobce drogy vydal pro předchozí majetkovou činnost příkaz k jeho dodání do výkonu trestu. Než policisté muže eskortovali do věznice, přidali mu další obvinění, a to pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pobyt za mřížemi si tak vařič může prodloužit až o pět let.