Dvacetiletý mladík na stroji Ducati 600 předjel osobní auto a při zpětném zařazení dostal smyk. S motorkou spadl na levý bok a nekontrolovatelně se sunul ke krajnici, kde navíc ještě podmetl cyklistu. Ten se při pádu lehce zranil stejně jako motocyklista. „Alkohol jsme vyloučili dechovou zkouškou. Škoda se vyšplhala na dvacet tisíc korun,“ uvedla policistka Radka Polášková.

„Dopraváci“ ve středu vyjížděli ještě ke dvěma dalším kolizím. K jedné z nich došlo v Kyjově Za humny. Čtyřiapadesátiletý řidič za volantem náklaďáku zastavil u okraje silnice a začal couvat na parkoviště. Při tom však přehlédl za ním jedoucí Jeep Cherokee, který řídil čtyřiačtyřicetiletý šofér. Ten se ihned snažil střetu zabránit vybočením doleva. Marně. Vyšetřovatelé odhadli škodu na čtyřicet tisíc korun.

Další havárie se odehrála na „křižovatce smrti“ poblíž Pánova. „Dvaatřicetiletý řidič nákladního auta Peugeot jel ve směru od Ratíškovic a na křižovatce odbočoval doprava směrem na Břeclav. Plně se nevěnoval řízení a narazil do před ním jedoucího Mitsubishi,“ pokračuje Polášková. Na místo dorazili také zdravotníci, jež si převzali do péče třiadvacetiletého mladíka z japonského vozu.