Německy mluvící muž se v Kyjově v pondělí pokusil zabavit pokladní, zmást ji a podvést. „Žena byla ale obezřetná, takže se nenechala obelstít trikem s výměnou peněz,“ uvedl v úterý velitel kyjovských strážníků Lubomír Plachý.

Jak upozornili pracovníci radnice na webu města, podle popisu má možný podvodník kolem čtyřiceti let, vysoký je zhruba 180 cm, hubený se světlými, krátce střiženými vlasy. Pokud na něj lidé narazí, nemají váhat zavolat na policejní linku 158.

Policejní mluvčí Petr Zámečník připomněl také trojici případů podezřelého podomního prodeje přikrývek a polštářů, která se stala v posledních dnech na Kyjovsku. „U všech těchto prodejů měla být neznámá žena stejného popisu, která seniory v obcích Násedlovice a Ždánice uvedla v omyl a prodala jim předražené zboží. Mělo by se jednat o ženu menšího vzrůstu s tmavými vlasy asi po ramena, která na místa přijela Škodou Fabií. Mluvila česky a vždy vystupovala seriózně,“ uvedl policejní mluvčí.

Penzistům nabízela údajně kvalitní přikrývky za tisíce korun. „V jednom z případů použila legendu, že veze respirátory pro seniory zdarma. Pak už zase začala nabízet přikrývky,“ doplnil Zámečník.