Riskující řidič na sebe upozornil nebezpečnou jízdou, ke své smůle navíc před očima policisty v civilu, který jel za ním.

„Muž za volantem například za tmy a na mokru nesmyslně zapínal blinkry, nečekaně brzdil, kličkoval a dokonce najížděl i do protisměru. Policista okamžitě zalarmoval své kolegy, kterým následně podával podrobné informace o jeho pohybu. Naštěstí riskantní jízdu zanedlouho ukončil sám šofér, kdy po několika minutách zastavil,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Záchranáři společně s policisty a zákazníky zachraňovali muže, který zkolaboval na benzince v Rousínově.
VIDEO: Boj o život na benzince, zákazník se psem zkolaboval u pokladny

Následně se ukázalo, že řidič měl už šestkrát zakázané řízení. Kvůli tomu, že nařízení opakovaně porušoval, má brzy nastoupit do vězení. Ačkoliv prošel dechovou zkouškou na alkohol, test na drogy odmítl. Podle policistů se přiznal, že předtím kouřil marihuanu.

„Korunu všemu nasadil tím, že po celou dobu nebezpečné jízdy vezl na zadních sedačkách svého spícího potomka, který navíc neseděl připoután v autosedačce. Pro ospalého předškoláka si na služebnu museli nakonec dojet příbuzní,“ upozornil mluvčí Vala.

Nedávno pořízené auto bylo navíc určené na náhradní díly. Policie ho nechala odtáhnout. O jeho dalšímu osudu se rozhodne v trestním řízení.

První den otevření nové prodejny v Dubňanech na Dolním konci.
VIDEO: Dubňany mají zpátky tradiční obchod. Podívejte se, jak to tam vypadá

„Samotnému nenapravitelnému řidiči jsme sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uzavřel mluvčí. Případ se stal v pátek, policie o něm informovala v úterý.