Prvního hříšníka v renaultu strážci zákona kontrolovali už ve středu dopoledne ve Strážnici. „Policisté jednadvacetiletého muže vyzvali, aby se podrobil testu na přítomnost drog. Ten vykázal pozitivní hodnotu na cannabis," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Řidič se také následně přiznal, že návykovou látku užil. Jenže lékařské vyšetření spojené s odběrem krve odmítl.

Dalšího řidiče, který zřejmě cestoval v drogovém opojení, lapili členové uniformované hlídky ve Tvarožné Lhotě. Zastavit jim ale nechtěl. „Snažil se kontrole vyhnout úhybným manévrem na nájezd domu," přiblížil mluvčí. Čtyřiatřicetiletému muži ale jeho snaha nebyla nic platná. Policisté jej stejně zastavili a při zkoušce odhalili, že mu v těle kolují amfetaminy.

Večer v Hodoníně uvízl v policejní síti také jednadvacetiletý mladík. Orientační test vykázal přítomnost kokainu. „I tento řidič bezdůvodně odmítl podrobit se lékařskému vyšetření," upozornil Zámečník.

Podobný případ se udál v noci na čtvrtek. Rovněž jednadvacetiletý provinilec v Hodoníně policistům vysvětloval, proč jede pod vlivem návykové látky, tentokrát cannabis. „Stejně jako jeho předchůdci na místě přišel o řidičský průkaz," dodal mluvčí.

Všem viníkům hrozí za prohřešky až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení.