„Ve čtvrtek prvního července okolo osmnácté hodiny projížděl několikrát po Národní třídě od radnice až po nádraží a opačně motorista na výkonném stroji po zadním kole,“ popsal situaci Kučera.

Jak dodal, motorista pokračoval do Bažantnice, kde své umění předváděl asi půl hodiny na Třídě bratří Čapků a skončil několika průjezdy ulicí Lesní. Tam podle Kučery ukončil produkci za řevu motoru efektním kroužením po silnici před obchodem s potravinami. Městská policie ale nezasáhla.

Kučera chtěl upozornit na nečinnost městské policie, a tak poslal na hodonínskou radnici a také do redakce Hodonínského deníku dopis. Podivuje se v něm především nad tím, že výtržníka nezachytily kamery městské policie. „Že kamery občas přistihnou někoho, kdo si pere pomočené kalhoty v kašně je sice pěkné, ale podle mne je to málo,“ podotkl Kučera v dopise.

Trest? Žádný

Ředitel hodonínských strážníků Jindřich Vašíček ale oponuje tím, že třináct kamer sleduje jeden člověk. „Neznám podrobně tento případ, ale obecně mohu říct, že kamery jsou otočné a vůbec nemusí nezodpovědného řidiče zachytit,“ konstatoval Vašíček.

Ten také podotkl, že pokud by člověk za kamerou výtržníka uviděl, povolá hlídku. Hnát ale výtržníka k odpovědnosti je podle něj velmi obtížné.

„Motorkáře může hlídka zastavit, ale vzhledem k dnešním právním úpravám je těžké mu něco dokázat,“ konstatoval Vašíček.

Ten také přislíbil, že se bude případem zabývat. „Může se ale stát, že tento konkrétní případ zrovna nebude zaznamenán na kameře,“ upozornil Vašíček. Jak také sdělil, kamery se původně nepořizovaly kvůli řešení dopravy v městě.

Nespokojený Hodonaň tak vidí naději v nadcházejících komunálních volbách. „Snad se podaří i v Hodoníně zamíchat trochu kartami, podobně, jak při nedávných volbách parlamentních a možná se i mnou popisovaná situace zlepší,“ doufal v dopise Kučera.

Nezodpovědné chování řidiče odsoudil i dlouholetý motorkář z Dubňan, který si ale nepřál být jmenovaný. Redakce Hodonínského deníku ale jeho jméno zná.

„Motorkáři, kteří se prohání po obci stovkou, si léčí komplexy. Takoví se ale nachází všude, nejen mezi motorkáři,“ posteskl si muž. Ten také připustil, že jejich nezodpovědné a nebezpečné chování může samozřejmě ublížit nevinným lidem. „Neříkám, že přesně dodržuji dopravní předpisy, ale co si někteří dovolí, to je někdy opravdu vrchol,“ svěřil se ještě.