Řidič Kii jel ve směru na Moravský Písek. „Přitom nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk. Najel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním autem. Osobní auto po kolizi zůstalo převrácené na boku v příkopu,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Řidič kamionu podle něj před střetem strhl řízení a najelo mimo silnici. Za náklaďákem v tu dobu jelo ještě jiné osobní auto, jehož řidič začal prudce brzdit. „Dostalo smyk a také vyjelo mimo silnici, kde se zastavilo na travnatém pásu,“ pokračoval Zámečník.

Při následném prošetřování policisté zjistili, že řidič posledně zmiňovaného auta má blokovaný řidičský průkaz. „K blokaci došlo z důvodu získání dvanácti bodů. Oznámení o dosažení dvanáctí bodů a výzva k odevzdání řidičského průkazu mu byly doručené již loni. Doposud tak neučinil a řídil dál,“ upozornil mluvčí policie.

Jeho kolegové tedy řidičák okamžitě zadrželi a řidiče čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. „Třiadvacetiletý muž z Uherskohradišťska může být odsouzený až na tři roky odnětí svobody,“ dodal Zámečník.