„Po utkání nastaly celkem rozsáhlé problémy. Omezených na svobodě bylo asi osmnáct příznivců přerovského celku. Museli jsme dokonce povolat pořádkovou jednotku z Brna, která při zákroku pomáhala," informoval hodonínský mluvčí republikové policie Petr Zámečník.

Policisté fanoušky eskortovali na služebnu, odkud je v noci postupně propouštěla. „Jsou podezřelí ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby. U přestupkové komise jim hrozí pokuta až do výše pěti tisíc korun. Vyzývali jsme je, aby zanechali svého jednání, ale oni neposlechli, takže potom následoval služební zákrok," upozornil mluvčí.

Policii na stadion přivolala pořadatelská služba. „Jakmile nebyla schopná dav přerovských příznivců zvládnout, tak nás zavolali ke stadionu. Tam následoval zákrok poté, co fanoušci zapalovali dýmovnice, napadali pořadatelskou službu, dopouštěli se výtržností a neuposlechli našich pokynů," přiblížil situaci Zámečník.

Zranění

Kromě policie vyjížděli k hodonínské TEZA aréně také zdravotníci. Poprvé už v průběhu druhé třetiny, kdy přerovský fanoušek spadl z tribuny. „S lehčími zraněními jsme ho po ošetření převezli na chirurgickou ambulanci hodonínské nemocnice," sdělil mluvčí jihomoravských záchranářů Radek Turin.

Ti museli ke stadionu znovu po skončení zápasu. „Po zásahu policie jsme ošetřili dva pacienty, prvního na chirurgické a druhého na interní ambulanci," uvedl Turin.

Podle místopředsedy přerovského klubu Tomáše Blinky bylo samotné utkání oboustranně slušné. „Bylo korektní i ze strany fanoušků, bez excesů i vulgarit, i když na konci utkání zapálili světlice, což je problém," uvedl Blinka.

Ten ale po zápase zaznamenal z jeho pohledu jednu podstatnou událost. „Jeden člověk, který nebyl označený jako pořadatel ani hasič, začal hasicím přístrojem stříkat do sektoru hostů, kde byly i děti a ženy. Tam podle mě došlo ke zlomu, ale nikoho nechci omlouvat," vyjádřil se přerovský funkcionář s tím, že duely s Hodonínem nebývají na rozdíl od derby s Prostějovem problémové.

Podobně viděl zlomový okamžik i příznivec Přerova. „Vše v podstatě vyprovokoval muž, který po skončení utkání začal stříkat hasicím přístrojem do našeho sektoru, navíc do míst, kde byly ženy a děti. Začali jsme je bránit, poté už na nás naběhla ochranka a následně i policie," sdělil přerovský fanoušek s přezdívkou Norbert.

Incident nastínila Hodonínskému deníku Rovnost i předsedkyně hodonínského klubu Jana Gajošová. „Zapálili naši klubovou šálu, a jak spadla, tak od ní začaly hořet i papírové transparenty. Aby nevznikl větší požár, tak přiběhl strojník a začal hasit," uvedla šéfka Drtičů.

Vedení hodonínského klubu také řeší materiální následky závěru středečního duelu. „Bylo tam ještě nějaké rozbité sklo. Vyčíslujeme škody, vyvodíme důsledky a po vinících budeme požadovat náhradu škody," prohlásila Gajošová.

Podle ní pořadatelská služba spolu s policií všechno zvládly. „Někteří lidé se prostě musí naučit na stadionu chovat. Už teď se připravujeme na Prostějov," podotkla předsedkyně.

Mezi fanoušky hodonínského týmu se včera rozpoutala rozsáhlá diskuze, a to i na sociální síti Facebook i na webových stránkách SHK Hodonín. Nelíbilo se jim zejména spálení hodonínské klubové šály a vystupování soupeřových příznivců na stadionu už v průběhu zápasu. „Tvrdě potrestat oddíl Přerova a nechat jej zaplatit náklady na policejní zásah a tučnou pokutu," doporučuje na oficiálních stránkách hodonínského klubu jeden z fanoušků.

Neklid se na hodonínský zimní stadion zanesl po návratu hokejistů do východní skupiny.

Poslední velké problémy nastaly na konci sezony 2008/09, kdy se po vyřazení Drtičů z play off rozpoutala bitka mezi fanoušky Vsetína a Hodonína, a to přímo na ledě. Poslední dva ročníky druhé ligy odehráli hokejisté Hodonína ve skupině Střed, která ale letos kvůli reorganizaci soutěže zanikla.