„Záležitost už jsem předala do rukou svého právníka, aby vyhodnotil případnou možnost obrany. Jeho názor jsem s ním ale ještě nekonzultovala,“ sdělila svůj postup po uveřejnění novin hodonínská místostarostka Milana Grauová.

Právně bránit se naopak nechystá druhá žena ve vedení hodonínské radnice Zuzana Domesová. „Já se na to můžu vykašlat. Když chce někdo ze sebe dělat šaška, tak ať ho ze sebe dělá,“ odvětila na stranu autora plátku Domesová. Místostraostka Anna Matějková se zase domnívá, že než by udělala patřičné právní kroky, tak by toto opatření ztratilo efekt. „Tato akce měla za úkol zmást lidi před volbami, a to se šaškovi povedlo,“ míní Matějková.

Znepříjemňovat život soudnímu tahanicemi si nechce ani předsedkyně hodonínského hokejového klubu Jana Gajošová. „Samozřejmě, že mě rozzlobilo, co se v plátku píše o místním hokeji. Život je ale příliš krátký a nebudu si ho kazit soudními spory,“ řekla Gajošová.

Podání trestního oznámení po zveřejnění protiradničních novin zvažoval také bývalý hodonínský starosta Lubor Šimeček. Jak ale pro Hodonínský deník řekl, postupem času celou věc zvážil a právní kroky zřejmě nepodnikne. „Budu se raději dívat dopředu,“ řekl Šimeček.

Autor Hodonínského šaška Pavel Teplý zatím od policie žádné podání trestního oznámení na jeho osobu neeviduje. „Myslím si, že by dotyční u soudu neuspěli. Všechno, co jsem zveřejnil v novinám, mám podloženo. Víceméně jsou to informace ze zasedání zastupitelstva, které je zvukově zaznamenáno na stránkách města,“ tvrdí Teplý. Ten se také domnívá, že osoby, které zmiňuje v tiskovině, nemají žádný důvod k tomu, aby se obracely na právníky či policii.

Hodonínský šašek aneb středověký příběh Pavla Teplého z Perné obdrželi Hodoňané tři dny před volbami. Autor v nich připomíná kauzu zoo či kontroverzní demolici dvou budov v Hodoníně , a sice Lidové školy a hotelu „271“ lůžek. Teplého kritice se nevyhnula ani starostka Grauová, která v předvolebním letáčku slibuje zlepšení komunikace. Autor si také nechal zpracovat tabulku s přehledem o tom, jak byli aktivní jednotliví členové hodonínského zastupitelstva.