Ve středu měl být k dispozici doplněk jednoho ze znaleckých posudků. Nestalo se. Také měl vypovídat svědek, kterého hledali policisté. „Policii se nepodařilo zjistit místo, na kterém se nachází," uvedl předseda senátu Ladislav Sobotka.

Jednou z obviněných je provozovatelka veselské restaurace Ivana Ondrušová. Při minulém soudním líčení uvedla, že jí v podniku na začátku roku 2012 šedesátiletý muž z Veselí nabízel alkohol neznámého původu za výhodnou cenu.

Třiatřicetiletá servírka, která v hospodě pracovala asi půl roku, to ve středu potvrdila. „Dvakrát nám s asi měsíčním odstupem nabízel rum a vodku za sedmdesát nebo osmdesát korun za litr. Říkal, že pro to jezdí na Ostravsko. Odmítli jsme ho," řekla svědkyně. Podle ní se mrtvý Veselan s mužem znal a navštěvoval ho. „Udili spolu maso, a co vím, tak mu dvakrát hlídal dům. Dokonce nám ukazoval klíče," dodala žena.

Státního zástupce Antonína Budiše zajímalo, jak se tvrdý alkohol do veselského podniku dostával a o jaký měli hosté největší zájem. „Všechno bylo ve skladu a paní Ondrušová mi lahve dávala na bar. Nejvíc se prodával rum," vypověděla servírka.

Druhá svědkyně se podělila o vzpomínky na cesty do Polska, kam právě se starším mužem z Veselí jezdila na nákupy. „V roce 2009 se nastěhoval do domu přes jeden ode mě. Nakupovat jsem s ním jela třikrát – v lednu, únoru a březnu. Pravidelně jsem seděla vzadu a pospávala. Je možné, že se někde zastavoval, přesně ale nevím," řekla svědkyně. Poznamenala, že ona žádný alkohol nekupovala, protože nepije.

Soud případ znovu odročil. Pokračování je naplánované na druhý týden v dubnu. Dostavit se má znalec, který zpracovává dodatek posudku. Na žádost státního zástupce se budou číst důkazní materiály.

Jedovatý alkohol zahrozil znovu letos v lednu. S otravou metylalkoholem skončil v jedné z pražských nemocnic muž, který si závadné pití přivezl z návštěvy Slovácka. Policisté čekají na výsledky expertíz. „Je nutné zjistit, v jaké koncentraci metanol byl, nebo jestli dávka byla smrtelná. Rozbory potrvají několik týdnů. Jednoznačnou souvislost s rozsáhlou aférou proto nelze potvrdit, ale ani vyvrátit," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.