Dokazování sice skončilo, chybí ale posudek z oboru psychiatrie. Vypovídající znalec totiž podle soudu nedokázal jasně odpovědět na důležitou otázku.

Vztah obžalované s jejím partnerem provázely problémy v podstatě od jeho začátku v roce 2011. Často se hádali a konflikty nezřídka končily fyzickým napadáním ze strany muže, a to i v době, kdy byla žena těhotná s jejich společnými syny.

„Obžalovaná uvedla, že ji partner při vzájemných opileckých hádkách škrtil, až upadla do bezvědomí. Bil ji pěstmi do hlavy a v sedmém měsíci těhotenství ji srazil ze schodů,“ přednesl na úterním jednání soudní znalec z oboru psychiatrie.

Rodina rozjela byznys s marihuanou, velká policejní razie se dotkla Kyjovska.
VIDEO: Rodinný byznys s marihuanou, velká policejní razie se týká Kyjovska

Pomyslnou poslední kapkou mělo být napadení v polovině letošního února, kdy obžalovanou její partner vzbudil po probdělé noci tím, že ji smýkal za vlasy a bil do obličeje. „V tu chvíli se jí zatměla mysl, podlehla zklamání, bolesti, frustraci, vyhoření psychických rezerv i svému životnímu debaklu,“ vyjmenoval psychiatr.

Podle obžaloby zasadila žena poškozenému šest ran do hlavy, krku i hrudníku. Pomoc v únorovou sobotu přivolali nezletilí chlapci, kteří byli při potyčce svých rodičů s nimi v bytě. Z matčina telefonu zavolali svou babičku, která bydlí nedaleko místa činu.

Soud má podle dosud zjištěných důkazů za to, že verze obžalované, ze které soudní psychiatr vycházel, je nevěrohodná. Obžalovaná u soudu už dříve uvedla, že si na událost příliš nevzpomíná, protože celou noc s partnerem popíjeli alkohol. „Obžalovaná podle výpisu z telefonu dopoledne obsáhle a delší dobu telefonovala a posílala bezchybné zprávy,“ řekl předseda senátu Aleš Novotný.

Samotný útok na poškozeného podle soudu mohl být vyprovokovaný taháním za vlasy i bitím, není ale jasné, zda se jednalo o jednorázový zkrat. Obžalovaná totiž svého partnera údajně bodla, následně se s ním přetahovala a až ve chvíli, co přivolaná babička odváděla malé chlapce z bytu ven, mu zasadila smrtící rány.

Na Blanensku vypsali sbírku. Podpoří rodinu tragicky zesnulého policisty Martina Šaršona.
Začala sbírka. Po tragicky zesnulém policistovi z jihu Moravy zůstala žena a syn

Soudce se tedy psychiatra tázal, zda mohla obžalovaná v době spáchání skutku trpět akutní stresovou reakcí, při které by jednala nepříčetně. Na to ale znalec nedokázal uspokojivě odpovědět.

„Znalec mění své názory ohledně rozpoznávacích a ovládacích schopností a nebyl se schopen vyjádřit ohledně účinku zbytkového alkoholu v těle obžalované. Mám za to, že je na místě navrhnout revizní znalecký posudek,“ požadoval na úterním jednání státní zástupce Robert Hanuš.

Nový odborný posudek

Znalec při líčení předložil několik protichůdných závěrů a vytvořil si vlastní si dějovou linku skutku. Novotný proto vyhověl požadavku státního zástupce a příští jednání odročil na neurčito, aby mohl jiný znalec zpracovat nový psychiatrický posudek.

To může podle státního zástupce trvat i několik měsíců, vzhledem k vytíženosti a nízkému počtu soudních znalců. Pětačtyřicetiletá žena z Hodonína na svůj verdikt nadále čeká ve vazbě, kde je od spáchání činu. Za vraždu jí hrozí až osmnáct let vězení.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Obří zájem o čerty v Hodoníně, krampusové se usadili v Bažantnici

Zdroj: Deník/Lukáš Ivánek