Manželka zavražděného muže vypověděla, že když se její muž ani večer nevracel domů, zavolala Ščerbákovi, jestli o něm neví. „Říkal mi, že právě jede z Olomouce. Zastavil se u mě doma a vyzvedl mě. Pak jsme spolu jeli hledat manžela do práce," vypověděla v nepřítomnosti u soudu jeho žena.

Když autem přijížděli do areálu, zahlédli ležet zavražděného na zemi. „Vyběhla jsem z auta k němu. Byl celý studený, pod hlavou měl kaluž krve. Krev mu tekla i z pusy. Křičela jsem na něj, ať mi to nedělá, ať se probere. Ale už mě neslyšel," pokračovala s pláčem manželka.

Obžalovaný Ščerbák v pátek u soudu vypověděl, že zavražděnému podal první pomoc. To ale manželka mrtvého odmítla. „Seděl opodál na zemi a někomu volal. Asi záchrance," odhadla.

Pokud Ščerbák skutečně první pomoc mrtvému nepodal, musí vysvětlit, jak se na jeho oblečení dostaly pachové stopy podnikatele. Kyjovský kriminalista, který vypovídal jako další, řekl, že se telefonátu Ščerbáka na policii podivil. „Volal, že je muž mrtvý. Řekl, že není třeba, aby jezdil doktor," vzpomněl si.

JAN ČAMBORA