„Měla jsem s ním asi půlhodinový hovor. Říkala jsem mu, že dostane pokutu a že ho pak nechám přivést policií. Bylo mu to jedno," informovala samosoudkyně případu Milena Drobečková, podle níž se svědek vyjádřil tak, že pokuta mu nevadí, protože už je stejně zadlužený, a když ho přivede policie, nepromluví.

„Stejně neřeknu ani půl slova," prohlásil podle soudkyně doslova muž, kterého předvolala na základě žádosti obhájce obžalovaného. Lidé mu prý na dům hází různé předměty a rodina zemřelého mladíka mu vyhrožuje. Po těchto slovech se okamžitě ze soudní síně členové rodiny ozvali s tím, že nic takového není pravda.

Všechny strany sporu se prozatím shodly na tom, že 
u soudu poslouží proto jako důkaz úřední záznam o podání vysvětlení z doby přípravného řízení, kdy svědek ještě 
o věci mluvil. Je totiž otázkou, jak by svědek vypovídal, pokud by k tomu byl skutečně donucen. Jak soudkyně uvedla, buď může říct totéž, co je 
v záznamu, ale také z nějakých důvodů něco zcela jiného. Možné je i to, že bude záměrně tvrdit, že si už nic nepamatuje, protože od havárie už uplynul téměř rok.

Škoda je to především proto, že svědek byl zřejmě v době události dost blízko. „V popisu nehody byl v době přípravného řízení hodně konkrétní, možná úplně nejvíc ze všech svědků. Uváděl i takové věci, jako jaká byla rychlost auta či chování řidiče. Ostatní si na to většinou netroufli," uvedl státní zástupce Jan Megele.

Už při prvním jednání soudu se strany sporu rozešly s tím, že nechají dopracovat znalecký posudek. Při prvním jednání totiž obžalovaný dále upřesnil své reakce bezprostředně před střetem. Na základě nich je nový posudek potřeba. Soudkyně ale chtěla ještě před novým zadáním vyslechnout zmíněného svědka, který se nedostavil. Tak se ve středu všichni rozešli s tím, že už nechá soudnímu znalci nové zadání vypracovat a další jednání odložila na neurčito. Obhájce obžalovaného ještě doplnil žádost o to, aby se posudek zabýval i tím, že vozovka byla mokrá.

K tragédii, při níž zemřel osmnáctiletý mladík 
z Dubňan, došlo v polovině loňského prosince. Ihned po nehodě si případ převzala Generální inspekce policejních sborů. Žalobce později policistu obvinil z usmrcení z nedbalosti. Hrozí mu až šest let za mřížemi. Chlapec tehdy přecházel silnici mimo přechod pro chodce. Řidič jej srazil tak, že jeho tělo dopadlo ještě na protijedoucí auto.

Státní zástupce požaduje po policistovi za smrt mladíka pro každého z rodičů dvě stě čtyřicet tisíc korun. Náhradu uplatňuje také Česká průmyslová a zdravotní pojišťovna a Krajské ředitelství Policie ČR.