Oba muži jsou ve vězení za drogovou činnost a v případu vraždy vinu popřeli. Maňák uvedl, že vraždu provedl Matura a on mu jen pomáhal odklidit tělo. Motivem podle obžaloby bylo, že mladík dvojici kradl drogy a peníze. Soudkyně Dita Řepková ale Maturu viny zprostila a uvedla, že jediným důkazem byla Maňákova výpověď. "Soud shledal, že jeho věrohodnost je tak nízká, že na jeho výpovědi zkrátka nelze postavit skutek a odsoudit jiného za tak závažný čin," uvedla Řepková.

Maňáka naopak soud uznal vinným z přečinu nadržování, protože podle soudu pomohl s činem neznámému pachateli. Maňák už v minulosti dostal devět let za drogovou činnost, soud mu tedy vyměřil souhrnný trest 12 let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Očkovací centrum v Hodoníně.
Nával před očkovacím centrem: v Hodoníně lidé přicházeli mimo svůj čas

Soudkyně uvedla, že u soudu zaznělo několik verzí, jak mohla oběť zemřít, proto je těžké určit, která je pravdivá. Podle ní nelze určit, kdo poškozeného sprovodil ze světa. S ohledem na odklizení těla je ale podle ní zřejmé, že se stal násilný skutek. "S ohledem na to, jak k tomu přistupoval pan Maňák, je zřejmé, že s tímto úmrtím má něco společného. Minimálně to, že pomáhal tělo uklízet," řekla Řepková. Maňák ukázal policii místo s ostatky oběti. O mučení mladíka pak Maňák vyprávěl v cele spoluvězni, který byl nasazeným agentem. Zmiňoval se o věšení na jeřáb, vykopání hrobu a zasypání vápnem.

Případ se stal začátkem ledna 2015 v Kyjově, kdy podle obžaloby pachatelé vlákali dvaadvacetiletého mladíka do domu, pověsili ho na jeřáb a opakovaně pálili na těle rozžhavenou tyčí a dusili jej igelitovým pytlem. Mrtvolu zakopali v chřibských lesích poblíž zříceniny hradu Cimburk.

Do pátrání se zapojili policisté i stovky dobrovolníků.
Pohřešovaného muže z Vracova našli mrtvého

Policisté se o případu dozvěděli na základě odposlechů, protože dotyčné sledovali kvůli jejich drogové činnosti. Zproštěný obžaloby z vraždy už dříve dostal u soudu 11 let za drogy, Maňák o dva roky méně. Policisté v souvislosti s dvojicí našli v roce 2019 v domě v Kyjově několik stovek kilogramů chemikálií potřebných k výrobě drog, ale i potenciálně výbušné látky.