Dva tancechtivé nenechavce ve věku 18 a 25 let tady totiž magicky přitáhla prosklená kasička veřejné sbírky, určená na nákup nových nemocničních lůžek.

Chmatáci pak zhruba patnáct set korun, které v ní tou dobou byly, roztočili zřejmě na místní diskotéce. „Podle popisu ze záznamu bezpečnostní kamery je mohli v pondělí zadržet policisté. Hrozí jim až dva roky vězení,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

K vykradení kasičky však nedošlo poprvé. Bedýnka s penězi, umístěná u dětského oddělení Nemocnice TGM, už pozornost individuí s ostřížím zrakem a nenechavými prsty přitáhla během dvou let pořádání sbírky už potřetí. „Loni jsme den před krádeží z kasičky naštěstí vybrali dvanáct tisíc. Jeden zoufalec si tak odnesl jen sto padesát korun. Další mladík, kterému u táboráku došlo pití a jehož kamerový záznam má policie, sebral asi tisícovku,“ zlobí se nad drzostí zlodějů Josef Morava, vedoucí Oddělení správy a provozu hodonínské nemocnice.

„Krádeže z kasičky považuji za naprostý hyenismus,“ pohoršil se Morava. Jak ale neopomněl, díky zúčastněnosti a citlivosti návštěvníků vybrala nemocnice už kolem sedmdesáti tisíc, za které pořídili tři komfortní lůžka na oddělení.

Prostřednictvím dalších dárců, které nemocnice vytrvale oslovuje, obdrželi asi šest set tisíc na nákup lůžek. „I když je to pro nás velká pomoc, stále ještě potřebujeme nakoupit víc než sto běžných lůžek na oddělení, abychom pomohli co nejvíce klientům. Ty stávající jsou snad ještě z válečných dob a nevyhovují,“ posoudil neutěšený stav lůžkového fondu Josef Morava.

I když jsou za každý sponzorský dar vděční, řeší se tím pouze ty nejpalčivější problémy.