„Zatím jsme od Inspekce ministerstva vnitra nedostali vyrozumění, že případ přeberou hodonínští kriminalisté. Můžu tedy říct, že se v současné době případem nezabýváme, ale nevylučuji, že tomu tak v příštích dnech nebude,“ informoval mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Skandál, který se stal začátkem prázdnin, otřásl základy hodonínské policie.

Šetření Inspekce ministerstva vnitra však nenašlo důkazy, které by muže usvědčovaly z trestného činu. „Podezření však vzniklo u jeho ženy. Proto se dál případem nezabýváme a předaly jsme ho kriminalistům do Hodonína,“ řekla mluvčí Inspekce ministra vnitra Martina Lídlová.

Žena bývalého policisty by mohla strávit za mřížemi až tři roky, pokud se tedy prokáže podezření z trestného činu Nedovoleného podnikání.

Její muž v těchto dnech u policie ve Veselí nad Moravou nepracuje. Bývalý policista byl ze služby odvolaný ihned po vzniku podezření, že přes internet prodává anabolické steroidy. Zpět do služby se však již nevrátil. Potvrdil to i zástupce vedoucího Obvodního oddělení ve Veselí nad Moravou Pavel Hradílek. „Je to všeobecně známá věc, že už u nás nepracuje,“ řekl.

Pro hodonískou policii to však nebyl jediný skandál, který musela v letošním roce řešit. Policista z Hodonína byl totiž podezřelý, že se ve službě užíval v policejním autě s šestnáctiletou dívkou.

Tímto případem se také zabývala Inspekce ministra vnitra, která případ dále předala státnímu zástupci. Ten však nenašel nic, proč by se muž měl zodpovídat ze znásilnění. Rodiče dívky se však podle blízkých zdrojů ministerstva vnitra chtějí proti zamítnutí odvolat. Pokud by soud muže odsoudil, hrozil by mu až desetiletý trest.