Devětadvacetiletý mladík se totiž stal obětí právě vyšetřované vraždy. „Je to strašné neštěstí. Byl oblíbený, hodný a kamarádský kluk. S mým synem se kamarádili od malička,“ řekl v pondělí po poledni jeden z místních.

A to jen kousek od třepetajícího černého praporu na zdejší zbrojnici. Podobný je k vidění i na radnici. „V naší obci je velice smutná nálada. Všichni jsou tady z toho špatní, navíc se tady všichni navzájem známe a nic podobné se u nás nestalo, co si pamatuju,“ posteskl si lovčický starosta Václav Tvrdý s tím, že o události se dověděl poté, co mu kamarádi volali, že se v obci střílí.

Policie. Ilustrační foto.
Vražda? Kriminalisté řeší v Lovčicích smrt dvou mužů, hlídky kontrolovaly auta

Co se přesně ve vesnici stalo, vyšetřovali i v pondělí přímo na místě policisté. „Zřejmě z důvodu dřívějšího sporu šestapadesátiletý muž zastřelil nelegálně drženou zbraní devětadvacetiletého obyvatele obce,“ přiblížil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Střelba z brokovnice

K tragické události mělo dojít v neděli večer u domu oběti, kam brzy poté zamířilo také několik jednotek záchranářů. Včetně těch, kteří do Lovčic přiletěli kolem osmnácté hodiny vrtulníkem. „Resuscitovali jsme mladého muže, který utrpěl střelná poranění. Přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo obnovit jeho životní funkce,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Muž ze stejné ulice Deníku řekl, že před příletem vrtulníku, slyšel nejdříve dva výstřely, a poté ještě jeden. Podle dalších zjištěných informací mělo jít o střelbu z brokovnice. Po zmíněných výstřelech měl útočník odjet od domu oběti autem. „Ihned po nahlášení události se do pátrání po podezřelém zapojily desítky policistů. Zanedlouho se zjistilo, že po činu odjel zpět domů a následně spáchal sebevraždu,“ uvedl mluvčí policie Šváb.

Policisté v Lovčicích vyšetřují vraždu spáchanou po předchozím uvážení.
Sbírkou podpoří v Lovčicích těhotnou přítelkyni zavražděného muže

Dále připomněl, že další nebezpečí tady už nehrozí. Jeho kolegové ale prohledávají místa činu tak, aby zajistili další důkazy pro trestní řízení. „Případ řešíme jako vraždu spáchanou po předchozím uvážení,“ doplnil policista.

Podle oslovených místních lidí oběť a o generaci starší střelec měli mezi sebou dlouhá léta velice napjaté vztahy, což mělo vygradovat právě o uplynulém víkendu. I když se další jednotlivá svědectví místních rozcházejí, tak už v sobotu večer se měli oba muži setkat na zdejší zábavě. To ale řada svědků vyvrací.

Každopádně v neděli večer měl dorazit útočník k několik stovek vzdálené novostavbě oběti i se zbraní. Střelba měla tragické vyústění pro budoucího otce a zdejšího dobrovolného hasiče. O něco později měl skončit svůj život i ozbrojený útočník.

Jak se shodovali někteří místní, tak šestapadesátiletý muž na ně působil v posledních letech jako starý mládenec, který se po rozchodu se svou bývalou přítelkyní uzavíral do sebe. „Dokonce před lety odešel i ze sboru,“ doplnil jeden z místních obyvatel.