V prvním případu měl muž podle obžaloby poškozenou udeřit pěstí po slovní potyčce, která mezi nimi nastala. „Nejsem hrdý na to, co jsem udělal. Takový stav jsem v životě nezažil,“ uvedl obžalovaný, který byl podle v vlastních slov v době incidentu pod vlivem pervitinu. 

Poškozená žena měla následně vyběhnout z bytu a později si zavolat záchranku. „Hádali jsme se, pak si jen pamatuji, jak jsem se probrala na podlaze. Vyběhla jsem ven z bytu jen s mobilem. Když jsem se pak viděla v odraze, zavolala jsem ze strachu sanitku,“ popsala situaci poškozená.

V úterý podvečer hasiči v brněnském Žebětíně nacvičovali záchranu osob ze studny.
Hasiči zachraňovali dva lidi ze studny. Cvičně

K druhému útoku, který se odehrál o měsíc později v autě, se kvůli nevolnosti odmítla vyjádřit a soudce musel její výpověď odročit. Podle obžalovaného se konflikt odehrál na parkovišti před obchodním domem. S těhotnou ženou se v autě pohádali, na což se po něm začala ohánět pěstmi. „Držel jsem ji a snažil se ji odstrčit, protože mě přilehla a já jsem chtěl vystoupit,“ vysvětloval muž.

Oba byli v té době pod vlivem pervitinu. Obžalovanému se podle jeho slov nakonec podařilo vystoupit z auta, přičemž poškozenou odstrčil stranou na sedadlo. „Vystoupil jsem a zapálil si cigaretu, ona na mě křičela, že jsem ji prý kopl. Já bych na ženu nikdy nesáhl. Po chvíli jí ale odtekla plodová voda. Volali jsme záchranku, to už nebyla sranda,“ vypověděl muž.

Ilustrační foto.
Dívku na ulici povalil a znásilnil. Útočník je ve vazbě

Jeho o osm let mladší partnerka měla občasně pervitin užívat také. Dokonce byla v minulosti trestána za jeho výrobu a s obžalovaným se seznámila právě při výkonu trestu. Po propuštění z vězení začali tvořit pár. „Nakonec jsme se přestěhovali do Holandska. Po nějaké době ale moje partnerka otěhotněla, tak jsme se museli vrátit,“ vysvětlil obžalovaný.

Problémy v jejich vztahu podle něj začaly, když nebyl schopný postarat se o rodinu. „Já jsem bral pervitin a to vše komplikovalo. Neměl jsem práci a nepostaral se,“ dodal.