„Po vzájemné hádce mezi oběma muži došlo ke vzájemné strkanici. Starší z mužů vytáhl po hádce na svého syna nože a šel proti němu. Měly také zaznít výhrůžky, že ho chce zabít,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Krev se na místě ataku objevila ve chvíli, kdy otec bodl syna do ruky. Druhou čepel mu pak podle Zámečníka chtěl vrazit do zad. Naštěstí pro syna ostří poškodilo pouze bundu.

„Na místo přivolaní policisté útočníka zadrželi. Zbytek noci pak trávil v policejní cele. Za trestný čin ublížení na zdraví mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ informoval mluvčí o možných následcích.

Další spory řešili uniformovaní muži v Hodoníně, kde muž napadl bývalou manželku. Ta v nouzi zavolala na tísňovou linku a vyběhla ven na ulici. Na hlídku pak čekala před domem.

„Policistům po příjezdu vypověděla, že ji muž několikrát uhodil svazkem papírových reklam. Tím jí způsobil na hlavě zranění,“ komentoval Zámečník vyhrocenou chvíli.

Útočník pokračoval v agresivním chování i před policejní hlídkou. Ženě vyhrožoval, že ji poté zbije.

„Vzhledem k tomu, že neskýtal záruku, že v útocích nebude pokračovat, policisté ho zajistili a zbytek noci trávil v cele,“ dodal mluvčí.

Chováním muže se bude zabývat komise kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití.