Muži ve věku devětadvacet a jednatřicet let spolu devatenáctiletou dívkou mají podle policie na svědomí hned šest krádeží, v nichž si společně i jednotlivě nakradli za dvě stě dvacet pět tisíc korun. „Na jejich stopu nás přivedly postupně operativně získané poznatky a záznamy z městského kamerového systému,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Specialistou na krádeže bicyklů se stal devětadvacetiletý muž. Jeho přičiněním se měla ztrácet kola zejména v Hodoníně. „Za majetkovou trestnou činnost byl již odsouzený a jeho kumpáni mu asistovali,“ uvedl Zámečník. Jeho kolegové zatím prokázali krádeže pěti jízdních kol. Tři z nich sebrali turistům z Litoměřicka. „Jedno z nich se podařilo vypátrat, ostatní stačili rozprodat neznámým lidem,“ upozornil mluvčí.

Nezůstalo jen u bicyklů. Chtěli ukrást například i motorku Honda, v hodnotě téměř sto tisíc. „Rozlomili zámek. Motocykl poškodili, ale neodjeli na něm. Odtáhli jej o kus dál a pokoušeli se o nastartování. To se jim nepodařilo a tak nechali motorku na místě a odešli,“ popsal postup zlodějské party Zámečník.

Podobně postupovala i u zaparkovaného Oplu Astra, který nakonec prodala do výkupny kovů. Poslední krádež by měl mít na svědomí nejstarší z tria. Ten se přes plot dostal do areálu v okrajové části Hodonína, kde poškodil visací zámek na plechových vratech budovy. Odtud ukradl zahradní nábytek za sto deset tisíc korun. Policisté zloděje obvinili z trestných činů krádež a poškozování cizí věci, za což je soud může poslat až na pět let do vězení.