Podle místních měl mladík napadnout manželský pár. „Nejdříve prý pobodal ženu, pak muže, když se jí chtěl zastat," svěřil se mladý muž.

Bezprostředně po činu na místo vyjeli policisté i záchranáři. „Obě zraněné osoby si převzali lékaři do své péče a policisté začali případ dokumentovat a pátrat po podezřelém," sdělil policejní mluvčí.

Podezřelý i přes bezpečnostní opatření strážcům zákona unikal. Policie dokonce žádala veřejnost o spolupráci s tím, že se ho nemá snažit zadržet.

Už dopoledne případ převzalo krajské ředitelství policie. „Bezpečnostním opatření se věnují desítky policistů. Právní kvalifikace činu bude stanovená po doplnění všech informací, například posudků od lékařů. Bude záležet na dalších okolnostech, které zjišťujeme," uvedla krajská mluvčí republikové policie Petr Vedrová.

Odpoledne už uvízl v policejní síti. „Muž podezřelý z násilné trestné činnosti byl krátce po jedné hodině odpoledne zadržený v součinnosti s pražskými policisty v hlavním městě. Aktuálně s ním provádíme prvotní úkony trestního řízení a bližší informace k případu poskytneme, jakmile to bude možné," dodala Vedrová.