Poslední případ se stal v půli dubna. "Při každé události museli policisté evakuovat zaměstnance banky a další osoby. Objekt poté prohledávali se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Ilustrační foto.
Na úřadě je bomba, oznámil anonym. Prohledávání skončilo, policie žádnou nenašla

Ve všech třech případech se jednalo o planý poplach. "Nikdy žádný výbušný systém nebyl nalezen," potvrdil Zámečník.

Zásah Národní protidrogové centrály v Kyjově.
Masivní razie proti výrobcům a distributorům drog. Policie uzavřela část Kyjova

Policisté pátrali po pachateli, který telefonoval z různých mobilních čísel. "V tomto týdnu kriminalisté zadrželi třicetiletou ženu z Kyjovska, kterou na základě zjištěných důkazů obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy. Při výslechu se ke všem skutkům doznala a důvody jejího počínání jsou předmětem dalšího šetření. Uvedla, že si postupně obstarávala různé telefony a SIM karty, které pak k jednorázovým hovorům použila," přiblížil mluvčí.

Troubí na roh a zvučným hlasem vítá turisty. Ponocný je nedílnou součástí letní sezony v historickém centru Znojma. Oživit centrum Kyjova zase může městský trubač.
Oživení "mrtvého" centra Kyjova? Magnetem pro obyvatele i turisty má být trubač

V případě odsouzení hrozí ženě až pět let odnětí svobody. K tomu zřejmě přibudou i finanční náklady spojené se všemi zásahy, evakuacemi osob, ušlým ziskem, výjezdy složek IZS a energetických společností, které na místě zasahovaly. "Konečná faktura se může v takových případech vyšplhat až na desítky tisíc korun," odhaduje Petr Zámečník.