Poslední případ se stal v půli dubna. "Při každé události museli policisté evakuovat zaměstnance banky a další osoby. Objekt poté prohledávali se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Ve všech třech případech se jednalo o planý poplach. "Nikdy žádný výbušný systém nebyl nalezen," potvrdil Zámečník.

Policisté pátrali po pachateli, který telefonoval z různých mobilních čísel. "V tomto týdnu kriminalisté zadrželi třicetiletou ženu z Kyjovska, kterou na základě zjištěných důkazů obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy. Při výslechu se ke všem skutkům doznala a důvody jejího počínání jsou předmětem dalšího šetření. Uvedla, že si postupně obstarávala různé telefony a SIM karty, které pak k jednorázovým hovorům použila," přiblížil mluvčí.

V případě odsouzení hrozí ženě až pět let odnětí svobody. K tomu zřejmě přibudou i finanční náklady spojené se všemi zásahy, evakuacemi osob, ušlým ziskem, výjezdy složek IZS a energetických společností, které na místě zasahovaly. "Konečná faktura se může v takových případech vyšplhat až na desítky tisíc korun," odhaduje Petr Zámečník.