„Ve středu po půl osmé ráno oznámil neznámý muž na linku 158 uložení bomby. Muž podle zjištěných informací volal z telefonní budky z jedné z obcí na Bzenecku. Do telefonu se policistovi ozval mužský zastřený hlas, který řekl: "Ve Bzenci na hotelu Junior a ve škole je bomba." Operační důstojník ihned vyslal hlídku, aby místo zajistila,“ informovala policejní důstojnice Radka Polášková.

V těchto dnech jsou ve škole maturitní zkoušky, takže první podezření padlo na některého ze studentů. Jenomže policie takové oznámení nemůže brát na lehkou váhu a okamžite celou školu i hotel evakuovala. Na ulici muselo jít více než dvě stě studentů. Bombu přijel hledat z Brna policejní pes na vyhledávání výbušnin. Ten naštěstí žádnou výbušninu neobjevil.

Po desáté hodině dopolední policie celou akci ukončila. Policisté zahájili úkony v trestním řízení proti neznámému pachateli pro trestný čin šíření poplašné zprávy, za který hrozí až jeden rok vězení nebo peněžitý trest.

Podobný případ se na stejném místě odehrál na konci dubna minulého roku. Tehdejšího pachatele se podařilo vypátrat. Byl to přítel jedné z tamních studentek. Muž z Ratíškovic ji chtěl zbavit hrozby písemky.

„Policie postupně shromažďovala důkazy a ty ji přivedly na konkrétní stopu. Pachatelem je devětadvacetiletý muž z Ratíškovic,“ informoval měsíc po události mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Šprýmař měl dostat na krk k úhradě i škody, které škole způsobil. „Všechno se muselo nadučit v nultých hodinách. Provoz hotelu sice dvě hodiny stál, ale kuchaři měli rozvařené. Až se vrátili, všechno dokončili. Bylo to hlavně psychické vypětí pro hosty i personál,“ řekl tehdy ředitel Emil Ševčík.

Ten byl loni v květnu hlavně rád, že pachatel je za mřížemi. „Nejde o peníze. Je teď třeba dát všem vědět, že takoví lidé se najdou. Snad to do budoucna zamezí podobnému uvažování, které pak ztěžuje život nám i ostatním studentům, kteří jsou solidní,“ doufal tehdy ředitel.

Jak ukazuje poslední událost, mýlil se. Opět se našel někdo, kdo si udělal ze studentů, pedagogů a v neposlední řadě hostů hotelu legraci. Přitom už tehdy mládež na místě chování přítele své spolužačky odsuzovali.

Ve dvou dřívějších případech, kdy škole anonym hrozil bombou, se pachatele vypátrat nepodařilo. Tehdy ale podle ředitele šlo o někoho jiného. „Je to vždy tak po dvou až třech letech. Studenti se mění, takže nepředpokládám, že tento pachatel mohl mít něco společného s dřívějšími,“ řekl k loňskému případu ředitel.

Jeho reakci k nejnovějšímu anonymovi, se zatím nepodařilo získat. Právě se totiž účastní maturitních zkoušek.