Nejsou v dobrém stavu. „Poničené kamenné nádoby zdobící schodiště u jezírka našli pracovníci Služeb města Veselí vhozené do vody. Z ní jsou sice již vylovené, ale jsou poškozené a navíc jsou některé části ulomené. Je to škoda, byly opravdu krásné,“ přiblížila mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková.

Veselané následně o události informovali policii. „Oznámení jsme přijali před týdnem a prozatím jej vyšetřujeme jako přestupek proti majetku. Pachatel je doposud neznámý,“ řekl v úterý hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Obě vázy se nestaly terčem útoků poprvé. Po celkovém restaurovaní je mohli návštěvníci parku obdivovat o loňského října. „Jenže již letos na jaře musel restaurátor jednu přilepovat, protože byla mírně poničená. Nyní město nechá nacenit opravu po posledním poškození, a podle toho se rozhodne, jestli se vůbec vázy vrátí na původní místo,“ sdělila Jančaříková.

Proti autorům devastujícího činu se na oficiální facebookové stránce města Veselí nad Moravou valila vlna odsudků. „Nic neopravujme, nerekonstruujme, neudržujme, protože tato vandalská pakáž stejně všechno zničí. Co jsou to proboha za lidi?“ vyjádřila se na facebookovém profilu města Dagmar Poláčková. Vandalství rozzlobilo i další diskutující.