Dozor celníků nad provozováním hazardních her zahrnuje kontroly těch legálních, provozovaných na základě povolení, ale především těch nelegálních, které je mnohdy velmi složité odhalit. „V řadě případů se nejedná o bar, restauraci a podobně, ale pouze o soukromý prostor, který není nijak označen, bývá vybaven kamerovým systémem, případně i celkovým vypínačem, který umožní v jednom okamžiku vyřadit z provozu veškerá technická zařízení, a dovnitř bývají vpuštěni jen vybraní zákazníci,“ popsala mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Za loňský rok uskutečnili celníci v kraji devětatřicet kontrol, a to i přes tehdejší covidová opatření. „Ve čtyřiatřiceti případech se jednalo o nelegální hernu, celníci na místě zadrželi sto pětapadesát technických herních zařízení a prostředky ve výši přesahující 140 tisíc korun. V průběhu roku zahájil úřad šestadvacet správních řízení a uložil pokuty ve výši takřka čtyři miliony korun,“ pokračovala Temňáková.

Záchranáři na místě ošetřili čtyři děti.
Požár na základní škole v Brně: hasiči z budovy evakuovali 180 lidí

V letošním roce sice karanténní opatření pominula, velká část výkonných složek úřadu, která se pohybuje v terénu, slouží s policisty už od října na státních hranicích. Z čtyřiatřiceti kontrol se v devětadvaceti případech se jednalo o nelegální hernu. „Kolegové zadrželi sto sedmnáct technických herních zařízení a 371 tisíc korun. Úřad zahájil třiatřicet správních řízení a uložil pokuty přesahující šest a půl milionu korun,“ uvedla Temňáková.