Upozornil na to, že jeho kolegové měli tohoto muže v hledáčku od letošního jara. „To zjistili, že se na drogovém trhu objevila surovina pocházející z Vyškovska. Muž se chránil hned několika způsoby. Skutečnost, že se neustále vyskytuje v lese, zakrývala jeho záliba v myslivosti a k tomu legálně nabízené služby,“ uvedl mluvčí policie.

Zdroj: Policie ČR

Podle policie měl totiž muž zlegalizovanou výrobu produktů z technického konopí. Pátrání po plantáži s konopnými rostlinami pro strážce zákona tak nebylo snadné. „Kriminalisté na základě získaných informací strávili prohledáváním lesa, i za pomoci techniky, nemálo času. Pěstitel, který už byl v minulosti trestaný pro jinou nezákonnou činnost, byl velmi opatrný. Poblíž paseky s rostlinami měl například instalované fotopasti,“ upozornil Malášek.

Na Hodonínsku odhalili pěstitele marihuany. Drželi i zbraně a střelivo.
Policejní razie na Hodonínsku: v pěstírnách marihuany našli zbraně i rostliny

Pěstitel se měl totiž obávat o toho, aby mu vzrostlé rostliny někdo předčasně sklidil a ukradl. „Jak později přiznal, začal mít podezření, když kriminalisté monitorovali jeho pohyb v lesích za pomoci letecké techniky. Přesto tito byli nakonec úspěšní. Připravili akci, při níž muže zadrželi policisté zásahové jednotky přímo při sklizni rostlin na malé lesní plantáži,“ sdělil policejní mluvčí.

Jeho kolegové napočítali skoro padesátku rostoucích konopných bylin a přibližně stejný počet rostlin, z nichž pěstitel postupně odřezal uzrálé paličky. „Při domovní prohlídce pak objevili několik kilogramů sušené marihuany. Na půdě objevili také prostor, v němž muž získanou rostlinnou hmotu sušil. Při jejím prodeji by získal nejméně půl miliónu korun,“ přiblížil Malášek.

Nyní je dopadený padesátník stíhaný pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „Kriminalisté navíc zjišťují, zda a jakým způsobem byl muž zainteresovaný v obchodu s drogami,“ dodal mluvčí policie.