„Z tohoto skutku obvinili hned pětici pachatelů ve věku sedmnáct až devatenáct let z Hodonína. Samotné vloupání policistům oznámili v posledním zářijovém týdnu,“ informuje policejní mluvčí Petr Zámečník. Podle něj se mladí pachatelé vzájemně domluvili, že se v noci vloupají do prodejny. Odtud si chtěli odnést hlavně cigarety, o které se měli po krádeži rozdělit.

„Navíc měli v úmyslu ukrást i přepravky na láhve, které by se dali vrácením hned zpeněžit. V noci si tedy přinesli šroubovák, kterým pak vyšroubovali lišty a odstranili výplň ze dveří vedoucí do skladu prodejny,“ popisuje přípravu krádeže Zámečník.

Takto vzniklým otvorem vnikli tři mladíci do skladu, zatímco dva další hlídali venku. „Uvnitř prodejny je ale překvapilo spuštění bezpečnostního zařízení. Tak všichni z místa utekli, aniž by něco odcizili,“ pokračuje mluvčí republikové policie.

Jeho kolegové, kteří na případu pracovali, využili znalostí z této lokality. „Postupně si tak sháněli informace a poznatky. Ty je nakonec dovedly ke skupince pachatelů, kteří se k uvedenému vloupání přiznali,“ upozornil Zámečník s tím, že v současné době jsou stíhaní za trestný čin krádeže a mohou být odsouzení až na dva roky odnětí svobody. Nejmladší z nich pak, vzhledem k věku, na polovinu.