„Ve středu brzo ráno jsme dostali oznámení o vloupání do stánku s občerstvením na fotbalovém stadionu ve Tvarožné Lhotě. Dva pachatelé vypáčili okno bufetu a z něj chtěli vzít alkohol, cigarety a cukrovinky. Díky pohotovému zásahu policie se podařilo jednoho chytit. Druhý utekl," popsal okolnosti krádeže hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Zadrženého policisté odvezli na služebnu k výslechu. Také díky tomu zjistili totožnost druhého muže, který jim před tím zmizel. Při vyšetřování dokonce vyšlo najevo, že oba dva v tu samou noc navštívili také rodinný dům ve stejné obci. Tam se jim podařilo ukrást přehrávač a složku DVD nosičů. „Navíc zjistili, že mají na svědomí další krádeže ve Tvarožné Lhotě, které se staly asi před měsícem. Vždy brali alkohol a cigarety pro svou potřebu," uvedl mluvčí.

Muži se na policii doznali ke čtyřem případům. Strůjcem všech byl jednadvacetiletý muž, kterého muži zákona již dobře znají. „Má za sebou již řadu provinění a nedávno se také vrátil z vězení. K trestné činnosti však s sebou strhl i mladistvého chlapce," sdělil Zámečník.

U soudu hrozí staršímu pachateli trest až tři roky ve vězení. Mladší pak jen polovina.