Matura informace o Maňákových vyprávěních ve vězení získal od jiných spoluvězňů. „Jednou pan Maňák říkal, že vyhodil do povětří hráz i s bobrem. Vykládá hrozné věci," zmínil ve čtvrtek Matura. Tyto i další tvrzení od Maňáka označil za smyšlené.

Maňák se ohradil, že nikdy nic takového neřekl a se zmíněmými vězni nemluvil. „Jsem skoro pořád sám, s nikým se nebavím, nechodím mezi vězně," reagoval Maňák.

Podle obžaloby Maňák s Maturou před šesti lety mladíka vylákali do domu, surově jej zabili, a pak tělo zakopali v lese u obce Koryčany. „Po předchozí domluvě jej vlákali do domu, pověsili na jeřáb, opakovaně pálili nažhavenou nerezovou tyčí, dusili pomocí igelitového pytle,“ vyjmenoval v obžalobě státní zástupce Milan Richter.

Už v březnu u soudu zazněla nahrávka z vazební věznice z roku 2019, kde obžalovaný Maňák vykládá nastraženému agentovi motivy a průběh vraždy z roku 2015. „Dělal jsem ze sebe důležitého," řekl ve čtvrtek k odposlechu Maňák. Pravdivost nahrávky už předtím vyvrátil.

Pomohl odklidit tělo

Matura hned na začátku vinu na vraždě úplně odmítl. „Určitě jsem nic z toho, co pan státní zástupce uvádí v obžalobě, nespáchal, ani spáchat nehodlal,“ řekl.

Maňák za pachatele zločinu označil Maturu. Před soudem řekl, že nevraždil, jen pomohl odklidit tělo.

Maturovi i Maňákovi za vraždu hrozí od patnácti do dvaceti let ve vězení či výjimečný trest. Oba už jsou za mřížemi za jiný trestný čin související s drogami.

Předsedkyně senátu Dita Řepková soudní líčení odročila na konec května, kdy má vypovídat svědkyně, která onemocněla covidem.