Policisté jej dopadli ve čtvrtek v okresním městě. Museli však postupovat opatrně. Měli podezření, že muž je ozbrojený.

Devětačtyřicetilétemu zloději se stala osudným „návštěva“ domu ve Veselí nad Moravou. „Dovnitř se dostal po vypáčení vstupních dveří. Potom už se mohl volně pohybovat po celém domě. V jídelně vzal šperky a dvanáct tisíc korun,“ informuje mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Při hledaní cenných věcí se ale stalo něco, s čím cizinec nejspíš nepočítal. Při činu ho přistihla majitelka domu. Jakmile se oba ocitli tváří v tvář, vyhrožoval jí nožem, aby mlčela. Pak utekl.

Žena se ale hrozby nezalekla. Zavolala policisty, kteří zorganizovali pátrání po celém okrese. „Od majitelky domu měli hlídky pachatelův popis, takže mohli hledat konkrétní osobu. Při projíždění městem tipovali odpovídající lidi a podařilo se jim ho objevit,“ popisuje Zámečník práci svých kolegů.

Muži zákona tak nebezpečného zloděje dopadli několik hodin po vloupání ve Veselí.
Kvůli podezření, že by cizinec mohl být ozbrojený, museli být zasahující policisté opatrní. „Muže prohledali a našli u něj ukradené šperky. Z bezpečnostních důvodů mu nasadili pouta. Poté putoval rovnou do cely,“ pokračuje mluvčí.

Vyšetřovatelé navíc zjistili, že stejný pachatel vykradl v lednu i rodinný dům v Petrově. Dokonce se tehdy s majitelem i popral. Navíc mu způsobil škodu za pětatřicet tisíc korun.

Státní zástupce proto podal návrh na vzetí do vazby, kterému okresní soudkyně vyhověla. Muž v současné době čeká na soudní přelíčení, od něhož může odejít s pětiletým pobytem za mřížemi.