„Z výčtu jeho spáchaných skutků můžeme vybrat například vykradení buňky, odkud zmizelo sto padesát metrů měděného kabelu v hodnotě čtyř tisíc korun. Další jeho krádeže směřovaly proti mutěnickým vinařům, kterým ze sklepů odcizil archivní láhve s vínem a slivovicí,“ upozornil hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Zloděj tak ve dvou případech způsobil škodu přesahující deset tisíc korun.

Krádeží se dopustil i přes to, že byl v posledních třech letech za podobné aktivity odsouzený. „Soud mu vyměřil nepodmíněný trest odnětí svobody v délce deseti měsíců. Policisté mu také kladou za vinu, že neoprávněně bydlel v jednom z rodinných domů v Mutěnicích,“ uvedl Zámečník s tím, že se dovnitř dostal po rozbití okna. „Poté do domu vnikl, protiprávně jej obsadil a užíval. Majitelům domu vznikla škoda rozbitím okna a odběrem elektrické energie v řádu několika tisíc korun,“ sdělil mluvčí policie.

To ale nebylo vše. Policisté jej totiž obvinili i z trestného činu vydírání. „Toho se dopustil v Mutěnicích, když požadoval po nezletilém chlapci pod pohrůžkou násilí přinesení finanční hotovosti. Vyhrožoval mu, že ho zabije a přitom proti němu v nápřahu držel ruku zaťatou v pěst směrem na jeho hlavu,“ popsal drsné vydírací metody Zámečník.

Sečteno. Muž má na svědomí trestné činy krádež, neoprávněný zásah do práva k domu a vydírání. „Za to všechno mu nyní hrozí až čtyři roky odnětí svobody,“ dodal policejní mluvčí.