„V sobotu hodonínští policisté zkontrolovali jednapadesátiletého řidiče auta Ford Mondeo. Podle dechové zkoušky sice nebyl opilý, ale odmítl se podrobit testu na drogy a rovněž i lékařskému vyšetření s odběrem krve. Policisté při lustraci řidiče zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění pro skupinu B. Zakázali mu další jízdu a věc zdokumentovali k dalšímu šetření. O den později jej ovšem přistihli znovu a celý scénář se opakoval. Policisté se už proto v tomto případě rozhodli zajistit jeho auto s návrhem na propadnutí,“ řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Obdobný případ řešili také policisté v pátek v Kyjově. „Devatenáctiletý mladík řídil v ulicích Kyjova auto značky Škoda Felicie. Když jej policisté chtěli zastavit a zkontrolovat, začal jim ujíždět. Zajel na parkoviště bytového domu, z auta vyskočil a začal utíkat,“ popsal situaci v Kyjově mluvčí Zámečník s tím, že řidiče policisté téměř ihned dopadli.

„Poté zjistili jeho totožnost a také fakt, že má mladík platný zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2020. Navíc měl pozitivní test na amfetamin, ale odmítl se podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve. Na základě zjištěných informací se policisté rozhodli mu auto zajistit,“ doplnil Zámečník.