První případ se odehrál v Moravském Písku. Policisté podezřívají sedmadvacetiletého muže z toho, že zbil o devětatřicet let staršího protivníka. „Nejdříve byl útok pouze slovní, jenže posléze útočník staršímu muži uštědřil několik ran do hlavy a obličeje. Na zemi ho pak ještě kopl," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Napadený si podle něj z roztržky odnesl poranění na hlavě. Násilník putoval za uniformovaného doprovodu do policejní cely.

Velmi podobnou událostí se zabývali také policisté ve Veselí nad Moravou. Rozdíl však byl v tom, že tentokrát starší muž napadl mladšího. Incidentu rovněž předcházela hádka. „Šestapadesátiletý agresor držel čtyřiačtyřice­tiletého muže za oblečení a pěstí ho třikrát udeřil do hlavy. Jakmile oběť upadla, útočník ji dvěma ranami znovu atakoval," uvedl mluvčí.

O zraněného muže se museli postarat lékaři v nemocnici. Policisté nyní zjišťují přesné okolnosti obou případů. „V případě že se útočníkům prokáže vina, hrozí jim, že budou odsouzení až na dva roky odnětí svobody," dodal Zámečník.