„Soud odsoudil muže na tři a půl roku odnětí svobody ve věznici pro mladistvé,“ informoval mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Důvodem proč mladík zavraždil svého švagra, bylo zřejmě to, že šestatřicetiletý muž často fyzicky pod vlivem alkoholu napadal mladíkovu starší sestru. V prosinci loňského roku spor mezi muži vyvrcholil.

Po úderu do nosu mladík povalil švagra na zem. Poté jej podle soudu obžalovaný svázal, naložil do kufru auta a vybaven kuchyňským nožem s čepelí dlouhou sto osmdesát milimetrů odjel na odlehlé místo u Vřesovic.

Tam omráčeného švagra vytáhl z kufru. Jak uvádí obžaloba, znovu jej bil pěstmi do obličeje a kopal do něj. Šestatřicetiletý muž mladíkovi vyhrožoval, že si to s jeho sestrou vyřídí. Tuto hrozbu údajně obžalovaný vyřešil devíti bodnými ranami. Na následky zranění muž zemřel.

Tělo ubodaného objevil až náhodný kolemjdoucí, který informoval policisty na tísňové lince. Na místo přijeli i zdravotníci, kteří už však zavražděnému muži nedokázali pomoct. Policisté krátce na to, obvinili z vraždy sedmnáctiletého mladíka.

V srpnu letošního roku byl tento mladík odsouzen u Krajského soudu v Brně na tři a půl roku ve věznici pro mladistvé. Státní zástupce se však odvolal a požadoval přísnější trest.

V odvolání namítal, že oproti názoru krajského soudu obžalovaný nesplňuje polehčující okolnost, spočívající ve spáchání trestného činu pod vlivem tíživých rodinných poměrů, které by si sám nezpůsobil.

Násilné jednání poškozeného vůči své manželce a současně sestře obžalovaného nebylo nijak výjimečné a ojedinělé, což obžalovaný věděl. Státní zástupce krajskému soudu také vytýkal, že nedocenil způsob provedení činu a jeho následky.

„Vrchní soud v Olomouci odvolání zamítl s tím, že trest je přiměřený s ohledem na okolnosti případu i osobu mladistvého pachatele,“ uzavřel mluvčí.


Více o ježovskovřesovické události:hodoninsky.denik.cz/cerna_kronika/vrazda_20071203.html