Ženě nebyl podezřelý, špatný překlad textu, informace prodejce o tom, že pes se nachází na Ukrajině, ani bankovní účet v Kamerunu. "Zaujal ji inzerát na webovém portálu. Pes se měl nacházet v Kroměříži a cena byla dohodou. Vyplnila a odeslala přiložený formulář a potom se k ní dostaly další informace," uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Pes se měl nakonec nacházet na Ukrajině a celková cena i za dopravu do místa jejího bydliště byla pětašedesát tisíc korun. "Natěšená chovatelka přesto odeslala peníze, i když se uvedený účet nacházel u banky v Kamerunu a samotný formulář působil prapodivně. Šlo o text přeložený překladačem se spoustou chybných slovních obratů," popsala Drahokoupilová.

Po odeslání požadované sumy se ženě ozvala údajná přepravní agentura a začala po ní požadovat další peníze. Prý nastaly komplikace. "Sdělili jí, že pes se nachází v Rumunsku a čeká je cesta do Slovinska. Požadovali dalších dvaatřicet tisíc na letenku a připojištění. Žena naštěstí už žádné peníze nikam neposlala a vše oznámila na policii. Případem se nyní zabýváme a po pachateli pátráme," doplnila mluvčí.

Podle trestního zákoníku hrozí pachateli odnětí svobody jeden rok až pět let. Policisté před podobnými transakcemi varují ostatní občany.