Zaměřili se na ně od pátečního odpoledne. Do nedělního večera pak napočítali šest řidičů, kteří byli opilí a další čtyři jezdili pod vlivem drog.

„Jedním z přistižených byl i devětatřicetiletý muž, kterého dopravní policisté kontrolovali ve Vnorovech. Upozornil na sebe sám, když při jízdě na motocyklu neměl na hlavě nasazenou ochranou přilbu,“ vzpomněl jeden z případů policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté při kontrole zjistili že motorka není zaregistrovaná a nemá přidělenou registrační značku. Korunu všemu řidič nasadil, když policistům na jejich výzvu nadýchal 1,2 promile alkoholu. Dál už musel pěšky. Teď mu hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční odnětí svobody.

Jednoho výtečníčka přistihli i hodonínští strážníci v Hodoníně. Čtyřiadvacetiletého řidiče pro podezření z ovlivnění návykovými látkami předali k řešení dopravním policistům. Podezření se ukázalo jako oprávněné. Následný test na přítomnost drog ukázal, že řidič je pod vlivem amfetaminů. Dalším šetřením pak policisté zjistili, že jde o muže, který má dokonce zákaz řízení až do roku 2012. Rázem se tak stal podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Uplynul sotva jeden den a tohoto stejného řidiče přistihli policisté znovu. Tentokrát to bylo v Kyjově, kde si ho policisté všimli kvůli chybějící registrační značce na vozidle. Jakmile přijel blíž, rozeznali policisté za volantem známou tvář. Hned bylo jasné, že tento muž řídí auto neoprávněně a že mu hrozí další problémy. Za řízení vozidla v době zákazu řízení mu hrozí odsouzení a trest odnětí svobody až na tři roky.