První případ se stal v noci na středu v Mutěnicích. Cizinecká policie tam zastavila auto s pětadvacetiletou řidičkou. „Při kontrole byla kromě jiného vyzvána i k provedení testu na přítomnost drog v těle. Test prokázal, že za volant sedla, i když užila amfetamin,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Obdobně dopadla pětatřicetiletá žena, kterou ve středu večer kontrolovali policisté v Dubňanech. Dechová zkouška dopadla negativně, i když žena nevypadala střízlivě. Test na přítomnost drog pak ukázal, že i ona měla v těle amfetamin.

Zatím poslední případ se stal v noci na čtvrtek mezi Mutěnicemi a Dubňany. „Místní policisté opět měli podezření na ovlivněnou řidičku, když ji původně zastavili kvůli běžné silniční kontrole,“ poznamenal mluvčí. I třetí řidička sedla za volant pod vlivem amfetaminu.

Všechny zmíněné ženy musely po kontrole pokračovat pěšky nebo se nechat odvézt. Ve všech případech se na výzvy policistů odmítly podrobit lékařskému vyšetření. Hrozí jim pokuta až do výše padesáti tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení.