O tom, že musí Otruba do vězení rozhodl soud už před čtvrt rokem. „Rozsudek se opíral nejen o výslechy svědků, ale i o znalecké posudky z oboru psychologie a sexuologie. Proti verdiktu se však Otruba odvolal,“ konstatovala soudkyně Světlana Bartošová.

Soud se nebojí, že by Otruba svůj čin ještě zopakoval. „Ze sexuologického posudku vyplývá, že je v pořádku. Podle psycholožky jeho chování na dceři následky nezanechalo,“ řekla Bartošová.

Svou dceru, které bylo v té době čtrnáct let, Otruba zneužíval zhruba půl roku. Poté se dívka se vším svěřila své učitelce. Škola pak začala s rodinou záležitost řešit. Když se do vyšetřování případu pustila policie, Otruba se k činu přiznal. Později se ale začal obvinění bránit. Podpořila ho dokonce i jeho rodina. Soud přesto vyměřil Otrubovi dvouleté vězení, proti kterému se muž odvolal.

Toto odvolání však v úterý brněnský krajský soud zamítl. „Předchozí soud pečlivě prošel všechny důkazy. Tehdejší verdikt je zcela přiměřený,“ dodala Bartošová. Proti tomuto rozhodnutí může Otruba podat ještě dovolání k Nejvyššímu soudu.