Podle obžaloby 16. dubna loňského roku před jedenáctou hodinou večer skopl cizího muže ze schodů. Ten se při pádu udeřil hlavou o beton a utrpěl vážná zranění, kterým v následujících dnech podlehl. Půček je obžalovaný z těžkého ublížení na zdraví.

S obětí se seznámil ten večer u baru. Dali si panáka a bavili se spolu. Manželka oběti, která byla v podniku také, u soudu uvedla, že na ni tu noc Půček sahal a několikrát se vůči němu ohradila. Během večera navíc měl po jejich partě házet podtácky.

Pohřeb tragicky zesnulého muže v Lovčicích na Hodonínsku.
Pomoc po vraždě v Lovčicích. Dárci ve sbírce poslali už více než milion korun

Při odchodu oběti a jeho rodiny z restaurace se za nimi obžalovaný Půček vydal a od dveří hospody začal pokřikovat. „Byli jsme asi dvacet nebo třicet metrů daleko, když obžalovaný vyšel a začal na švagra pokřikovat. Co přesně to bylo, jsem nezaznamenal,” vypověděl u soudu švagr zesnulého.

Půček svou verzi v úterý nesdělil, k hlavnímu líčení totiž nedorazil. V přípravném řízení však uvedl, že pouze komentoval odchod skupiny, aniž by se s ním rozloučili.

Při požáru v Hodoníně se zplodin nadýchalo osm lidí, z toho čtyři děti. Hořet začalo ve sklepě bytového domu v ulici Pravoslava Veselého.
Evakuace v Hodoníně. Po požáru skončilo v nemocnici osm lidí, z toho čtyři děti

Jakmile oběť zjistila, že na ně pokřikuje právě Půček, zamířila rychlou chůzí k němu. Půček se následně z vrchu schodiště opřel podrážkou boty do horní poloviny těla oběti tak, že poškozený spadl dolů po schodišti, udeřil se do týla a zůstal ležet v bezvědomí. „Všechny schody přeletěl a dopadnul na záda a hlavu jako prkno,” popsal tehdejší moment švagr zesnulého.

Podle manželky oběti byl kop velmi silný. „Manžel měl sto kilo a jen tak letěl ze schodů. Když jsem k němu doběhla, viděla jsem, že mu teče krev z nosu, pusy i hlavy,” vzpomněla se slzami v očích.

Přičinou byl otok mozku

Příčinou smrti padesátníka byl podle soudního znalce Tomáše Vojtíška poúrazový otok mozku. „Došlo k násilí vysoké intenzity na pravou stranu hlavy poškozeného,” uvedl u soudu.

Otisk boty na horní části těla poškozeného při pitvě znalci nenašli, Vojtíšek však sdělil, že se otisky ukazují především ve chvíli, kdy je kontakt nohy s zapřeným tělem, například když napadený leží na zemi.

Pouze krátce ujížděl policistům muž na Hodonínsku, který v jejich blízkosti nejdříve projel značnou rychlostí.
VIDEO: Muž se zákazem řízení ujížděl policistům na Hodonínsku. Zahnul do terénu

Podle předsedy senátu Miloše Žďárského jsou tři možné scénáře pádu. „Mohlo dojít k působení malé vnější síly, velké vnější síly či k spontánnímu pádu,” řekl Žďárský. Po vyslechnutí dvou svědků a soudních znalců Žďárský případ odročil na 6. dubna.

LUCIE BURIANOVÁ