Při policejním šetření zjistili, že se má muž nacházet v doprovodu sedmatřicetileté ženy v kladenské části Kročehlavy. Při provádění pátrání policisté zaznamenali v ulici Unhošťská nedaleko autobusové zastávky dvě osoby odpovídající popisu.

Policisté vyzvali muže i ženu k prokázání totožnosti. „Po předložení dokladů zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletou ženu. Muž předložil pouze řidičský průkaz na jméno muže ve věku osmatřicet let,“ sdělila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Hlídce se však podoba muže na fotografii a ve skutečnosti nepozdávala, proto vznesli několik dotazů týkajících se jeho osoby. „Hledaný nezodpověděl ani na jednu z otázek správně, včetně místa bydliště, kolegové pojali podezření, že se muž vydává za jinou osobu,“ řekla policejní mluvčí Šteinerová.

Kvůli věrohodnosti proklázání totožnost muže na místě, jej policisté vyzvali k prokázání totožnosti na policejní služebně. „Před vstupem do služebního vozidla u něj kolegové nalezli krátkou střelnou zbraň, kterou mu odebrali. Jednalo se o plynovou pistoli,“ pokračovala mluvčí.

U prohlídky se muž následně doznal, že se vydával za jinou osobu a poté uvedl své pravé jméno, čímž si policisté potvrdili, že se jedná o jednatřicetiletého muže v pátrání. Při lustraci zjisti, že jde o muže, na kterého Okresní státní zastupitelství Hodonín vydalo předběžný souhlas se zadržením pro neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.