Do hospod, restaurací a barů se vydali zkontrolovat, zda si mladiství nezpříjemňují volné chvíle alkoholem. Navštívili celkem pětapadesát podniků.
„Zkontrolovali jsme sto osmnáct mladých lidí. U dvanácti z nich jsme zjistili požití alkoholu, přičemž nejvíce nadýchal mladík ve Veselí nad Moravou. Tomu jsme naměřili 1,1 promile alkoholu,“ uvedl k případu mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Muži zákona řešili jednotlivé přestupky pokutou, nebo spoluprací s rodiči.

Kromě zákazníků si „proklepli“ také zaměstnance. „Zjišťovali, jestli nenalévám mladším osmnácti let. Takových lidí jsme moc neměli, takže vše bylo v pořádku,“ řekla barmanka Martina Macháčková, jež tu noc pracovala na strážnickém náměstí.

Do akce se zapojil také vyšetřovatel hasičů, jenž se zaměřil na dodržování protipožárních opatření. „Jednou za čtvrt roku kontroluji noční podniky nebo restaurace. Sleduji únikové cesty, hasící přístroje a hydranty. V sobotu jsem navštívil jednu hodonínskou diskotéku a dvě restaurace,“ sdělil hodonínskému Deníku Rovnost vyšetřovatel Petr Křivák. Zároveň doplnil, že se opět objevily vady. Ostatně jako vždy. „Zejména u diskoték nás zajímá označení únikových cest a jejich použitelnost. Během letošního i loňského roku se vždy ukázaly nedostatky,“ tvrdil Křivák. Majitelé se sice snaží, aby z protipožárního hlediska měli vše v pořádku, ale podle vyšetřovatele jde o běh na dlouhou trať.

Policisté ukončili kontroly v podnicích ve dvě hodiny ráno. V práci však pokračovali. Přesunuli se pouze jinam. K silnicím. Na mušku si vzali opilé řidiče. A byli úspěšní. Přistihli dva, jež se na cestu vydali s myslí ovlivněnou alkoholem. Jeden v jejich síti uvízl v Kyjově, druhý ve Strážnici. „Měli míň než jednu promile, takže přestupek vyřeší správní orgán,“ nastínil postih nezodpovědného dua Zámečník (o trestný čin se jedná až v případě jedné a více promile – pozn. red.).

Jeho kolegům se navíc podařilo zadržet hledaného muže. Odhalili ho v jedné z bzeneckých restaurací poblíž „starého hradu“. Okresní soud na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu, čemuž se až do sobotní noci vyhýbal. Další dny a noci však už stráví v brněnské věznici, kam jej policisté eskortovali.