"Policisté měli za úkol důslednou kontrolu zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek mladistvými, hraní na hracích automatech, kontrolu v hernách a restauračních zařízeních. Dále pak pátrali po osobách a věcech, po nichž je vyhlášené pátrání,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Jak doplnil, do kontrol se zapojila zhruba třicítka pořádkových a dopravních policistů z Územního odboru Hodonín a Speciální pořádkové jednotky z Brna.

Při kontrolách zábavních a restauračních zařízení jim pomáhali také pracovníci úřadu práce živnostenského úřadu a pracovníci OSPODu. Kontroly se během pátečního večera dotkly tří obcí, a to Čejkovic, Mutěnic a Dubňan. A výsledek? Dvanáct podnapilých dětí ve věku od patnácti do sedmnácti let.

„Pomyslnou rekordmankou byla sedmnáctiletá dívka, která nadýchala 1,9 promila alkoholu. Ta policistům uvedla, že důvodem její opilosti bylo zapíjení výročí úmrtí rodinných příslušníků. Nejmladším podnapilým byl pak patnáctiletý chlapec s půl promile alkoholu, který uvedl, že na diskotéce popíjel pivo,“ sdělil Zámečník.